KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13327180
nr 1332 7180
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Gouache, Signerad, daterad 1927, kvinna, 33x23cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 juni 2020
kl 19:43:41
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius
Gouache